Ustavující zasedání PGJ

Ve čtvrtek a pátek 12. a 13. září proběhlo v zasedací místnosti tradiční úvodní zasedání Parlamentu Gymnázia Jihlava.

Čtvrteční odpoledne bylo zahaleno do velkého množství seznamovacích a teambuildingových aktivit, širokých debat o tom, k čemu Parlament ve škole může a má sloužit i řešení určitých komunikačních situací, které mnohou nejen ve škole nastat.

Páteční ráno bylo pro změnu volební. Členové PGJ si zvolili nové vedení v podobě předsedkyně Simony Chylíkové (2A4) a místopředsedy Kryštofa Matuly (6A8). Oběma ke zvolení gratulujeme a přejeme pevné nervy a spoustu sil při řízení naší žákovské školní instituce. Končícímu předsedovi PGJ Janu Vítovi (8A8) moc děkujeme za velké úsilí a nasazení při práci pro Parlament v loňském roce.

Po volbách se žáci pustili do příprav akcí a projektů na nový školní rok. Zrevidovali dosavadní fungování a organizaci jednotlivých aktivit, odsouhlasili, v čem budou pokračovat, co se změní, co přibyde a co se zruší. Jednotliví šéfové tvůrčích skupin rozdělili první úkoly.

Již nyní Vám můžeme slíbit, že se je na co těšit. Opět se naší školou rozejde oblíbená Mikulášova družina, proběhne možnost napsat psaníčka kamarádům v rámci Valentýnské pošty, opět nás čeká několik tematických dnů, florbalový předvánoční F8Cup či Univerzita třetího věku, nebo JustTalk.

Pokud byste i Vy chtěli přispět nějakým nápadem na činnost PGJ, neváhejte kontaktovat jednotlivé členy, navštívit naše pravidelná zasedání vždy první úterý v měsíci v 7:10, a také sledujte parlamenťácký web:  https://www.gymnaziumjihlava.cz/parlament/