Studentské volby

V předvečer říjnových parlamentních voleb proběhla na našem gymnáziu jejich simulace přizpůsobená studentským potřebám. Akce zajišťovaná organizací Člověk v tísni umožňuje studentům zapojených škol hlasovat již od 15 let věku a uskutečnila se ve dnech 20. a 21. září.

Celostátní výsledky můžete najít na odkaze https://www.jsns.cz/o-jsns/aktuality/1049664-vysledky-studentskych-parlamentnich-voleb-2021 V rámci naší školy se zapojilo celkem 157 voličů, přičemž výsledky víceméně kopírovaly celostátní trend:

Strana, hnutí, koalicePočet hlasů
Piráti a STAN65
SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL)41
Strana zelených10
ANO 20117
ČSSD5
Přísaha5
Koruna česká5
Urza.cz: Nechceme vaše hlasy4
Trikolora2
SPD2
Aliance pro budoucnost1
Švýcarská demokracie1
VOLNÝ blok1
KSČM1
7 hlasovacích lístků bylo neplatných

Během voleb nás navštívila redaktorka z ČTK a zmínka o volbách na Gymnáziu Jihlava se dostala i do zpravodajství.

Poděkování patří všem, kteří se aktivně zúčastnili voleb, stejně tak volební komisi, která se postarala o bezproblémový průběh celé akce. Do budoucna doufejme, že volební účast ještě vzroste.