Měsíc filmu na školách

V předvečer státního svátku se třídy 5A6 a 3C4 zúčastnily 15. listopadu tradičního projektu Měsíc filmu na školách, tentokrát se zaměřením na události roku 1989. Po zhlédnutí novinky filmu 1989: Chceme dýchat následovala beseda s Petrem Palovčíkem, pamětníkem a v současnosti jednatelem jihlavského DKO.

Studentský pohled na projekt pak reprezentuje jedna z jejich reflexí:
Ocenila jsem především fakt, že snímek nebyl tentokrát zaměřen na Prahu, ale jiné město, Teplice, kde se týden před 17. listopadem odehrávaly protesty kvůli znečištěnému ovzduší, o čemž jsem nikdy předtím neslyšela.
Díky besedě mi „docvaklo“, že dění roku 1989 není „dávnou“ historií a tehdejším středoškolákům a vysokoškolákům, dnešním „pamětníkům“, nyní není více než šedesát. Beseda s panem Palovčíkem mě dokonce přivedla k debatě s mým tatínkem a zjistila jsem, že i on se jako „středoškolák“ v Jihlavě účastnil mnoha demonstrací a prožíval euforii změn a hroutícího se režimu.