Krajský přebor v šachu

V úterý 5. března a ve středu 6. března se v klubovně TJ Žďáru nad Sázavou odehrál Krajský přebor Vysočiny školních družstev v šachu. Gymnázium Jihlava reprezentovala dvě družstva, jedno v kategorii středních škol, druhé v kategorii druhých stupňů ZŠ.

V kategorii středních škol, kde podstatnou většinu tvořila gymnázia, se starší družstvo ve složení Martin Rybáček, Ivoš Pejcha (oba 6A8), Jiří Burel (1A8), Kamila Havelková (2A8) a Lukáš Pacal (2B4) nakonec umístilo na bramborové čtvrté příčce se ztrátou pouhého půlbodu na třetí Náměšť nad Oslavou.

Kategorii 2, pod kterou patřil druhý stupeň základních škol a ročníky víceletých gymnázií, hrál tým složený z Lucie Rybáčkové (4A8), Daniela Srby (3A8), Jakuba Stejskala a Jany Dvořákové (oba z 2A8). Tento tým skončil třetí o pomocné hodnocení za gymnáziem z Velkého Meziříčí.