Výměnný pobyt v Geseke – mnoho zážitků a zkušeností

V posledním zářijovém týdnu se uskutečnila v Geseke druhá část výměnného pobytu s naší partnerskou školou. První část proběhla již na konci předchozího školního roku v Jihlavě. Do Geseke v Severním Porýní-Vestfálsku odjelo 17 žáků, které doprovázely vyučující cizích jazyků Olga Parkanová a Jitka Vegrichtová.

Účastníci výměnného pobytu popsali, co zažili v Německu:

Unser Schüleraustausch in Deutschland

V týdnu od 24. – 29. září jsme se zúčastnili výměnného pobytu v Geseke. Hned s první překážkou se celá skupina setkala už při odjezdu, kdy se málem odjelo bez kufrů kvůli malému zavazadlovému prostoru. Po dlouhé cestě nás čekalo vřelé přivítání v hostitelských rodinách.

V následujících dnech jsme si užili návštěvu světelného muzea v Unně, prohlídku města Soestu a Dortmundu, výstavy a workshop v muzeu DASA. Každý měl také možnost nahlédnout pod pokličku německého vyučování. Závěrečný den probíhal ve sportovním duchu, kdy jsme se společně s žáky geseckého gymnázia zúčastnili běhu pro zdraví. Každý si sáhl na dno svých sil a s plnou vervou se snažil podat co nejlepší výkon. Většina našich studentů běžela nejdelší možný čas, a to 60 minut.

Celkově byl výměnný pobyt velmi vydařený se zajímavým programem, který nás všechny opět více sblížil.

Vielen Dank und tschüs!

Spolupráce s gymnáziem v Geseke trvá již 30 let. Pro obě školy je to nejdelší partnerství. Navíc velmi úspěšné, což dokazují i pozitivní ohlasy účastníků letošního výměnného pobytu:

„Když se řekne Geseke, vybavím si smích, skvělé lidi, plno zážitků…“

„Myslím, že jsme v němčině dosáhli velkého pokroku.“

V letošním školním roce plánujeme uskutečnit v březnu v Jihlavě a v červnu v Geseke další společný projekt, tentokrát výtvarně zaměřený.