Sportování terciánů pro zábavu i dobrou věc

V sobotu 11. května se žáci 3A8 a 7A8 vydali opět vstříc sportovním zážitkům.

Již v 8:30 se parta setkala na mostě U Jánů, u řeky Jihlavy, podél níž se na kolech vydala až do města Třebíč.

Nejen v malebném okolí této řeky žáci potrénovali svou fyzickou zdatnost, pravidla bezpečného pohybu cyklistů,

ale prozkoumali také přírodní záležitosti (pozorovali třeba charakteristický pohyb konipase bílého, či obdivovali majestátnost lovící volavky popelavé. Jelikož vytoužené zmrzliny v Lukách nad Jihlavou se kvůli zavřené prodejně nedočkali, nabrali energii z vlastních zásob – bylo napečeno, zapečeno, a banány hrály také hlavní roli, jakožto zdroje bohaté na sacharidy. Kromě zábavy však měl celý výlet i charitativní podkres. Terciáni se stali podporovateli projektu Mary´s meals, který se v těchto dnech snaží získat peníze pro efektivní školní stravování žáků v Etiopii.

Po příjezdu do Třebíče žáci nastoupili na vlak směr Jihlava. Po krátkém pobytu ve škole se již tradičně vyrazilo na kuželky. I tady zažili žáci kupu srandy, někteří poprvé srazili všechny kuželky jednou ranou, někteří oprášili své schopnosti z minulých sportovních dnů.

A jelikož byl celý den opravdu náročný, zakončili jej krátkým pobytem v restauraci, rekonvalescenční procházkou po jihlavském náměstí, poklidným povídáním i vizí českého školství a společnosti v budoucnu.