Školní kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

První lednový pátek 5. 1. 2024 se rozhodovalo o doplnění týmu studentů, kteří budou 3. dubna bojovat za Gymnázium Jihlava v KK DSSG ČR a SR. Letošní téma mapuje nejnovější evropské dějiny od r. 1975 až na konec milénia. Kromě zájemců z řad našich současných studentů jsme přivítali skutečného „srdcaře“ této soutěže, člena týmu GJ v několika minulých ročnících a předloňského maturanta Tomáše Schmieda, nyní studujícího v Mnichově. Zadání se rozprostřelo od mezinárodní politiky přes různá odvětví kultury, vědy a techniky až ke sportu, jak bývá zvykem slovem i obrazem. Vznikl staronový tým našich dějepisných nadšenců. Duo Martin Rybáček (6A8) a Petr Sukdolák (4A6) doplní Daniel Čeloud (4A6) a nahradí tak odcházejícího letošního maturanta Daniela Wiesnera.

Všem zájemcům o moderní historii děkujeme za účast, k dosaženým výsledkům blahopřejeme!