Sklízení Hojkovského rašeliniště

Je čas pracovat i čas odpočívat, někdy seje možné obojí současně. Učitelé společně se studenty pracují během školního roku převážně hlavou, o prázdninách není od věci nechat ji odpočívat při zaměstnání ostatních částí těla.

To jsme už po třicáté dělali na Hojkovském rašeliništi – národní přírodní památce pod Čeřínkem. Přizvali jsme k tomu studenty, které zváváme k vycházkám za ptáky, hvězdami, kameny nebo fyzikou.

Přihlásily se dvě bývalé frekventantky naší školy a zdatně se oháněly hráběmi, vidlemi i holínkami při sešlapávání sena, odváženého z louky. Kromě toho si s námi ostatními večer pojedly, zacvičily, pohrály, zazpívaly, podívaly se do přírody na blízké zajímavosti a večer u ohně si povídaly o světě i životě.

Dobře jsme se spolu měli.