Rodilá mluvčí v hodinách španělštiny

Od 1. 11. 2023 na jihlavském gymnáziu působí rodilá mluvčí španělštiny. Lektorka Paola Razo dojíždí do školy jednou týdně ve čtvrtek a učí v tandemu s českými lektorkami. Studenti mají možnost si rozšířit slovní zásobu používanou v Latinské Americe.

Paola je našimi studenty velmi oblíbená, vtipná. Vždy je rozzáří, rozesměje. Zároveň i naučí. V hodinách na nižším gymnáziu se věnovala třem různým tématům (Den mrtvých, Jídlo a Popis třídy) a vždy se látky ujala osobitě a s nadšením. Využívala tabule, své prezentace, kopií, odkazů, písně atd. Studenti se na ni opět těší.

Na vyšším gymnáziu prezentovala Día de Muertos, s pokročilými studenty konverzovala na téma: Mi familia, Deportes , América Latina a Revolución de Terciopelo. Nebojí se improvizovat, čiší z ní energie. Naučila se rychle orientovat v naší škole a našla si mezi kolegy nové přátele.