Pythagoriáda

V mimořádném jarním termínu jsme pro žáky NG uspořádali školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda.

Ve středu 17. dubna (1A8), ve čtvrtek 2. května (3A8, 4A8, 1A6, 2A6) a v pátek 3. května (2A8) proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Žáci měli možnost řešit 15 úloh, jejichž obsah nepřesahuje očekávané výstupy RVP. Na řešení měli 60 minut čistého času a za správně vyřešený příklad dostali vždy po jednom bodě. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo získal 10 a více bodů.

V kategorii 6. ročník byli úspěšní Vítek Fašina, Natálie Konývková, Tamara Mitrović a Nela Vostrejžová z 1A8.

Z 2A8 (kat. 7. ročník) se k nim přidaly Jana Dvořáková, Bára Nováková a Amelie Piáčková.

Úspěšnými řešiteli v kategorii 8. ročník se stali Matouš Emmer, Štěpán Sekava, Eliška Srbová, Přemysl Balcar, Emílie Bělunková, Tomáš Komínek, Adam Vaněk, Patrik Běhunek, Kryštof Čech, Adéla Dolíhalová, Jakub Janoušek, Šimon Mašek, Daniel Srba, Šimon Stretavský a Filip Winkler z 3A8 a Viktor Kyrš, Julie Fašinová, Natálie Jeřábková, Petr Lysa, Magdalena Černá a Lukáš Aliger z 1A6.

V poslední kategorii (9. ročník) se pak mezi úspěšné řešitele zařadili Lucie Musilová, Radovan Jileček, Magdalena Piáčková z 4A8 a Kryštof Morávek, David Hudec a Markéta Jančíková z 2A6.

Všem řešitelům školního kola Pythagoriády děkujeme za jejich aktivní účast a těm úspěšným pak obzvlášť gratulujeme!