Purple Comet! Math Meet

« L’important dans la vie, ce n’est point le triomphe, mais le combat. L’essentiel n’est pas d’avoir vaincu mais de s’être bien battu. »
Pierre de Coubertin

„Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ Tak znělo heslo Pierra de Coubertina, zakladatele novodobých olympijských her, a tím jsme se i drželi v mezinárodní týmové online soutěži Purple Comet! Math Meet, která proběhla v první polovině dubna. V této soutěži spolupracuje maximálně šest žáků při řešení 20 (v kategorii Middle school) nebo 30 úloh (v kategorii High school). Tento rok se do této soutěže přihlásilo 4033 týmů z 68 různých zemí světa, přitom Česká republika měla zastoupení 92 týmy. Z naší školy se pak registrovalo hned devět týmů.

V kategorii Middle school určené pro nižší stupeň gymnázií a 2. stupeň ZŠ se od nás účastnilo šest týmů. O první a druhé místo (v rámci ČR přiřazené kategorie) se podělily se stejným skóre dva týmy, jednak Trubice z 1A6 (Magdalena Černá, Lenka Matulová, Alžběta Nikiforová, Barbora Pánková, Michaela Slancová a Stela Víchová), jednak tým Dvojka_3A8 (Přemysl Balcar, Jakub Janoušek, Tomáš Komínek, Dita Pejchová, Štěpán Sekava a Daniel Srba). Na třetím a čtvrtém místě opět se stejným bodovým výsledkem skončily týmy Troubové z 1A6 (Lukáš Aliger, Jan Diviš, Ondřej Málek, Michal Šimek, Tomáš Trnka a Michael Turek) a Jednička_3A8 (Kryštof Čech, Šimon Stretavský, Filip Winkler, Matyáš Kořínek). Pátí pak byly Sára Ekrtová, Emílie Bělunková, Amálie Chvastková, Eliška Srbová a Kristýna Vopálenská z týmu Trojka_3A8 a hned za nimi s jednobodovým rozdílem se umístil tým Čtyřka_3A ve složení: Jiří Němeček, Šimon Lála, Šimon Mašek, Matouš Emmer, a dokonce i dva studenti ze španělského Mataró – Oriol a Lucía, kteří tu pobývali v rámci programu Erasmus+.

Ve vyšší kategorii High school určené pro střední školy se pak do soutěže zapojily tři týmy ze třídy 1A4. První místo obsadil tým Vepříci (David Hyský, Tomáš Málek, Dan Minář a Ladislav Vytlačil), o druhé a třetí místo se dělí tým Podprůměrňáci (Marie Horská, Kryštof Jirků, Zuzana Zachová) s týmem Kočičky (Ella Jahodová, Tereza Procházková, Barbora Vrbová).

Všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme za vzornou reprezentaci Gymnázia Jihlava a gratulujeme k jejich dosaženým výsledkům!