Matematický Náboj 2024

V pátek 20. 4. se konal další ročník mezinárodní matematické soutěže Matematický Náboj.

V pátek 20. dubna si poměřily své síly se svými vrstevníky z jiných zemí pětice a čtveřice našich studentů, a to v Praze na dalším ročníku Matematického Náboje. Této mezinárodní matematické soutěže se totiž zúčastnily týmy z více než 10 zemí světa (Rakousko, Švýcarsko, Česko, Německo, Estonsko, Spojené království, Maďarsko, Írán, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko). Týmy soutěžily ve dvou kategoriích – Junioři a Senioři.

V Juniorech se s ostatními utkala pětice ve složení Jáchym Bruknar (2B4), Karolína Burdová (2A4), Lukáš Pacal (2B4), Jakub Pánek (2B4) a Filip Smejkal (2B4). Tým vybojoval krásné 58. místo z celkem 145 českých týmů. Mezinárodně skončil na parádní 223. příčce z 644 zúčastnivších se týmů.

Za Seniory bojovali Štěpán Nečada (3A4), Kateřina Pešoutová (3A4), Štěpán Plass (4B4) a Lukáš Uher (8A8). Z českých týmů skončili na 60. místě, celkem pak 256. z 602.

Soutěž se studentům velice líbila, neboť jim umožnila jedinečnou příležitost porovnat si své matematické dovednosti na mezinárodní úrovni. Navíc soutěžní úlohy vyžadovaly jistou dávku invence a důvtipu, šlo totiž o netradiční příklady, na které nestačí pouhá aplikace běžných postupů naučených ze školních lavic. Úspěch tak závisí i na efektivní spolupráci a sehranosti celého týmu.

Našim účastníkům děkujeme a blahopřejeme!