Macbeth v Horáckém divadle

V úterý 26.3. zaplnily studentky a studenti naší školy hlediště Horáckého divadla v Jihlavě, aby zhlédli divadelní představení Shakespearovy tragédie Macbeth.

Poměrně tradiční pojetí příběhu obsahovalo i netradiční prvky jako například trojí obsazení ústředního páru Macbetha a Lady Macbeth, výraznou úlohu ve hře plnily i postavy tří čarodějnic. V rámci podnětné diskuze se studenty jsme zaznamenali mimo jiné zastánce i odpůrce prvků ze současného světa v divadelních hrách, které se odehrávají v minulosti. Přítomnost mobilního telefonu v jednotlivých obrazech a bujarý čarodějnický večírek byly vnímány rozporuplně. Celkově však lze inscenaci zhodnotit jako vydařenou především díky skvělým výkonům hereček a herců jihlavského souboru, promyšleně osvětlené scéně a nápaditým kostýmům.