Kurz první pomoci pro 1A6 a 3A8

V úterý 5. března se v zasedací místnosti uskutečnil kurz první pomoci pro žáky 1A6 a 3A8.

V téměř pětihodinovém maratonu biologie člověka si žáci zopakovali poznatky o první pomoci v případě zlomenin, či krvácení, rozšířili obzory o systému záchranných složek v ČR, jak správně volat na nouzová telefonní čísla, měli možnost získat aplikaci Záchranka, dostali detailní instrukce o tom, jak postupovat při hromadných nehodách, nebo popáleninách! V praktické části si vyzkoušeli resuscitaci, obdrželi brožurku rychlé pomoci v nejrůznějších situacích a také si napsali drobný opakovací test.

Kurz vedený odborným zaměstnancem záchranné služby tak prakticky doplnil výuku biologie lidského těla a obohatil školní vzdělávací program o zážitky z reálných situací ze života záchranářů. Organizátorům moc děkujeme.