Skladatelé kostí 2024

Je 8. února 2024 a jsme v prostorách laboratoří odloučeného pracoviště MV v Heleníně. Zde se již potřetí setkali tváří v tvář naši studenti VP Úvod do lékařské terminologie s obsahem tajemných krabic. Tím se zrodila tradice, v níž je cílem živých z obsahu každé papírové schrány sestavit svého kostlivce, za pomoci anatomických atlasů zjistit co chybí, popř. co přebývá a u toho si opakovat latinskou lékařskou terminologii. Komparací reálného nálezu s nákresy a fotografiemi třeba zjistit na vlastní oči, že tenký prstencový útvar rozhodně nemůže být obratlem…. Nakonec bylo třeba svého kostlivce opět rozebrat, uložit do jednotlivých igelitových sáčků s patřičnými popisky. Za všechny spokojené studenty děkujeme jak Mgr. Zimolovi z MV, tak stážistovi Vojtu Hanzalovi, který nás nechal nahlédnout do rekonstruování keramiky, jakož i vedení MV.