Jako útok Michajlov – Petrov – Charlamov

Skvěle se umístit jednou bývá snazší než skvělé umístění obhájit. Skvělé umístění rozumějme v první TOP desítce mezi 75 českými a slovenskými gymnázii v dějepisné soutěži. Letos bylo její téma vymezeno symbolickými místy z Postupimi do Helsinek a tím potažmo bylo dáno i období od roku 1945 do roku 1975. Loni tým Gymnázia Jihlava v konkurenci 75 finalistů vybojoval skvělé 5. místo. Letos už krajské kolo u nás na Vysočině vyhrál tým v novém složení: Daniel Wiesner (8A8), Martin Rybáček (6A8) a Petr Sukdolák (4A6). Pátou příčku na dlouhatánském finálovém žebříku se jim podařilo obhájit. Příprava zahrnovala i fyzickou bojovou průpravu (viz snímek) a vyplatila se. Studentům blahopřejeme a děkujeme za výtečnou reprezentaci naší školy.

P.S. * odkazuje na 21. otázku 2. kola finálového zadání: Od roku 1969 po většinu 70. let tvořilo v sovětské hokejové reprezentaci elitní útok budící u protihráčů respekt slavné trio: Boris Michajlov – Vladimír Petrov – Valerij Charlamov