Inspirativní návštěva havlíčkobrodského muzea

Čtveřice studentů se vydala ve čtvrtek do Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě  na besedu s Heshamem Malikem, mezinárodně uznávaným umělcem, kterého ocenila i královská rodina v Dubaji za významný přínos světovému trhu s uměním. Studoval na univerzitě v kanadském Waterloo a specializoval se na umění a design na Parsons School of Design a v Muzeu moderního umění v New Yorku. Hesham Malik má za sebou více než 100 samostatných výstav.

Newyorský časopis Art Tour International vybral v roce 2015 Heshama Malika jako jednoho z mistrů současného umění. Je uznáván za svou významnou iniciativu podporující vzdělávání dětí a povzbuzování jejich smyslu pro umění.

Otevřenost vůči odlišným kulturám doplňují přímé zkušenosti z cest. Hesham Malik pobýval na řadě míst mezi různými lidmi (např. v Torontu, New Yorku, Nairobi, Káhiře, Paříži, Bombaji). To mu umožnilo míchat odlišné umělecké formy a vytvářet nové styly a ojedinělá umělecká díla.

Výstava obrazů Heshama Malika v havlíčkobrodském muzeu nese název Mizpah a  reaguje na osudy havlíčkobrodských židovských rodin.

Při besedě si studenti procvičili anglickou konverzaci, následně si prohlédli tvorbu Heshama Malika.

Část skupiny ještě zůstala na přednášku Miloše Doležala o Josefu Toufarovi.  Připomněli jsme si pohnutý osud číhošťského faráře a dozvěděli jsme se mimo jiné, proč spolužáci na havlíčkobrodském gymnáziu přezdívali Josefu Toufarovi „dědo“.