Další setkání účastníků Univerzity třetího věku

Jako již tradičně každý měsíc proběhla i v únoru další přednáška z cyklu Univerzita třetího věku, kterou pořádá školní Parlament pod záštitou Antonína Pipy (7A8) a Pavly Rychlé (8A8). Tentokrát šlo ryze o praktickou hodinu a půl v našich laboratořích, kde účastníci vyzkoušeli pokusy se škrobem.

Po krátkém úvodním bezpečnostním školení a teoretických informacích o zásobním polysacharidu rostlin došlo na hrátky se škrobem! Studenti U3V vyzkoušeli vlastnosti bílé nenewtonovské kapaliny, dále analyzovali přítomnost škrobu jakožto zahušťovadla v šunce, jogurtech či sušenkách, a nakonec si ověřili přítomnost enzymů amyláz ve vlastních slinách.

Dle reakcí přítomných šlo o povedenou přednášku a také o perfektní inspiraci na aktivitu nejen s vnoučaty. Další přednáška po se uskuteční ve středu 13. 3. a opět jste všichni srdečně zváni!