Gymnázium na výstavě Bylo – ne – bylo

Žáci gymnázia se v rámci hodin výtvarné a estetické výchovy opět vydali do Oblastní galerie Vysočina v Jihlavě tentokrát na výstavu Bylo – ne – bylo.

Pět současných umělkyň: Radka Bodzewicz, Klaudie Hlavatá, Sabina Knetlová, Anna Ruth a Moemi Yamamoto se ve své tvorbě dlouhodobě zabývá tématy, které spojuje prolínání reality a fantazie a toho, jak se tyto dva světy v člověku do sebe vzájemně propisují. Na výstavě se můžete prostřednictvím děl přiblížit k Idolu, vstoupit do Snu, Pohádky, Mýtu či do Vzpomínky.

Studenti nižšího gymnázia přímo v galerii v rámci programu vedeného Mgr. Pavlínou Pitrovou i výtvarně tvořili. Starší studenti 1. a 2. ročníku v hodinách estetické výtvarné výchovy přemýšleli nad náměty obrazů, které je zaujaly, popisovali je a zkoušeli je subjektivně interpretovat. Studenti estetického semináře si z výstavy zpracovali listy do svého portfolia současných umělců a napsali krátkou úvahu nad vybraným dílem. Dokonce jsme na výstavu vzali i naše hosty z německého Geseke v rámci projektu Unsere Welt.

Výstava trvá do 26. května 2024 a srdečně Vám ji doporučujeme.

Stojí za to!

Děkujeme OGV v Jihlavě, že nám umožnila vstoupit do galerie i v čas mimo otvírací hodiny.