Božena Němcová na Malé scéně

Studentky a studenti třídy 5A8 zhlédli inscenaci hry Tajemství, šílenství, podivnost, láska (Ženy Boženy Němcové), která vznikla v režii Jakuba Čermáka. Netradiční pojetí vychází z příběhů mladých žen známých z próz Boženy Němcové – z povídek Sestry, Divá Bára, Karla a z šesté kapitoly Babičky věnované Viktorce. Zde jsou některé postřehy mladých diváků:

,,Toto představení bylo směsí moderna a originálního díla, stejně tak jako směsí zvláštně známého pocitu bezpečí a rozmanité hrůzy. Jako fanouškovi divadla se mi vždy líbí s čím přijdou, nebo se alespoň snažím najít to nejlepší. Herecké výkony všech účastněných byly nad míru mého očekávání dobré.“

,,Divadelní představení hodnotím kladně. Musím velmi ocenit práci s rekvizitami a audiovizuálními efekty. S výkony herců jsem byl také velmi spokojen. Líbilo se mi také, že se podařilo při adaptaci jednotlivých příběhů na divadelní představení zachovat jejich hlavní myšlenku.

,,Ze začátku se mi představení o povídkách Boženy Němcové moc nelíbilo. Říkala jsem si, že to je opět jen další pokus o modernizaci starších děl, které ve většině případů nedopadají dobře. Avšak ke konci představení jsem měla názor trošku odlišný. Stále jsem nebyla vyloženě nadšená z modernizace, ale co mi asi více vadilo, bylo vyobrazení dnešní (naší) generace, jakožto dětí, které neodlepí oči od obrazovek a sociálních sítí.“