Bizetova Carmen

V pátek 1. prosince se vydalo přes 50 studentů naší školy do Janáčkova divadla na Bizetovu operu Carmen.

Opera pojednává nejen o přelétavé lásce Carmen, ale také o prolnutí rozdílných světů hlavních hrdinů. Josého život je svázaný pravidly a cikánka Carmen žijící ze dne na den je ovládána okamžitými impulzy. Právě tato rozdílnost zapůsobí na diváka silným napětím.

Opera nás uchvátila nejen samotnou hudbou, ale také zajímavou scénou, zejména ve třetím dějství. Bizetova Carmen je jednou z nejhranějších a nejznámějších oper vůbec.

Navzdory celodennímu sněžení jsme dojeli v pořádku do Brna i zpět, i když samotná cesta zpátky byla nevšedním zážitkem vzhledem k hustému sněžení. Ačkoliv jsme se vrátili do Jihlavy téměř o půlnoci, všichni jsme byli velmi příjemně naladěni.