Školní kolo matematické soutěže Pangea

Proběhlo školní kolo soutěže Pangea a byli jsme úspěšní! Jedeme do Prahy na grandfinále.

I letos proběhlo školní kolo matematické soutěže Pangea, kterého se s chutí zúčastnili někteří žáci nižšího stupně našeho gymnázia.

V kategorii pro 6. ročníky změřilo sílu hned 13 žáků z 1A8. Na prvních třech místech se za školu umístili Tadeáš Emmer, Ján Cunder a Tereza Hronová. V rámci kraje náleží Tadeášovi 1. místo, Ján a Tereza se v kraji umístili po řadě na 3. a 4. místě. Do první desítky se však vešel ještě Vítek Fašina, který skončil na 8. místě (v rámci školy mu náleží hezké 4. místo).

Do kategorie 7. ročníků se zapojili letos pouze 4 žáci z 2A8. První místo vybojovala Amelie Piáčková, o 2. místo se podělili se stejným bodovým ziskem Adam Chvojsík a Magdalena Dvořáková.

Na úrovni 8. třídy se soutěže zúčastnilo 6 žáků. Prvenství náleží Magdaleně Černé, za ní se pak umístili Lukáš Aliger (2. místo) a Tomáš Trnka (3. místo), všichni z 1A6.

Největší zastoupení jsme měli v kategorii pro 9. ročníky, kde se spolu utkalo hned 20 žáků. První místo ovládla Barbora Černá z 4A8, 2. místo připadlo Lucii Musilové rovněž z 4A8. Na třetí příčce se pak spolu umístily Kristina Břečková z 4A8 a Marie Fialová z 2A6. I na této úrovni jsme se vešli do první krajské desítky, Barbora byla šestá a Lucie devátá.

Na školní kolo navazuje velké finálové kolo, které se uskuteční v pátek 14. června v Praze. Tam se probojoval Tadeáš Emmer z 1A8 díky svému krajskému vítězství v soutěži. Velká gratulace!

Všem účastníkům školního kola matematické soutěže Pangea blahopřejeme ke skvělým výsledkům a Tadeášovi přejeme hodně štěstí v celorepublikovém finále!