Jaké to je v Barceloně

V pátek 6. 10. 2023 se dvě loňské maturantky ze španělštiny přišly podělit se studenty čtvrtého a třetího ročníku o své zážitky z práce v campusu poblíž Barcelony.

Lucie Janýrová a Barbora Krejčí nejdříve hovořily ve španělštině o tom, jak si brigádu sehnaly a jaké překvapení je čekalo na place. Doslova byly vhozeny do vody a plav si, jak umíš. Nikdo jim pořádně nic nevysvětlil, komunikace probíhala především ve španělštině, přestože pracovní agentura jim tvrdila, že důležitá je především znalost angličtiny. Realita však byla jiná. První dny v zahraničí jsou těžké, děvčata se však nevzdala, a dokonce si i pobyt prodloužila. Pracovní den jim začínal až ve čtyři odpoledne, práce končila o půlnoci a po druhé hodina začal noční život v místním baru. Před spaním se vykoupaly v moři a teprve nad ránem šly spát. Bára a Lucie jsou však vděčné za tuto příležitost. Kromě zážitků navázaly i nová přátelství. Pobyt oběma bývalým studentkám jihlavského gymnázia velice prospěl.

Děkujeme Lucii i Barboře za poutavé povídání a krásnou prezentaci.