Dobrovolníkem v nemocnici

V pátek 12. 4. vyrazila skupina 17 žáků vyššího gymnázia v doprovodu paní učitelky Parkanové do jihlavské nemocnice. Nebojte, nikoliv jako pacienti, ba naopak. Koordinátorka nemocničních dobrovolníků Žofie Vojáčková účastníky projektu nejprve seznámila s tím, jak dobrovolnictví v nemocnici funguje, co obnáší, a představila různé aktivity, jež dobrovolníci s pacienty podnikají. Následně studenti zhlédli instruktážní video o správné dezinfekci rukou. Zda jejich dezinfikování bylo důkladné, zkontrolovali pod UV lampou. V poledne si vyslechli přednášku o canisterapii, která slaví v jihlavské nemocnici velký úspěch, a s jedním psím terapeutem se i seznámili. Závěr prvního projektového dne doprovázel smích, neboť žáci vložili veškeré své herecké dovednosti do modelových situací, které dobrovolníka při práci s pacientem mohou potkat.

Za dobrovolnickou skupinu Adriana Bromová