Because of Winn-Dixie

Druhá část projektu realizovaného kolem knihy Kate di Camillo s názvem Because of Winn-Dixie se uskutečnila od 10. do 15. března ve slovinském městě Litija na základní škole Osnovna škola Litija.

Na programu bylo opět množství aktivit, workshopů a výletů, díky nimž si mohli žáci z 2A8, 3A8 a 1A6 rozšířit své obzory a zároveň ověřit své jazykové kompetence. Výchozí text inspiroval naše kolegy k programu, na kterém figuroval video ateliér, drama workshop či práce v kuchyňském studiu, kde si žáci pro odlehčení upekli “štěkající sušenky”. Kromě práce ve škole jsme také navštívili podzemní šachty v blízkém dole Sitarjevci a výtvarně tvořili na hradě Bogenšperk. Skočjanské jeskyně, velký komplex zapsaný do kulturního dědictví UNESCO, nás čekaly během čtvrtečního výletního programu. Největší radost ovšem udělala studentům návštěva přímořského městečka Piran. Někteří žáci a učitelé byli též přizváni k interview, které se stalo součástí připravovaného pořadu o mezinárodní mobilitě ve slovinském rozhlase.

Kromě angličtiny byl komunikačním jazykem také jazyk slovanský. V češtině i slovinštině tak zazněly repliky z knihy během divadelního ateliéru a žáci si tak mohli uvědomit, co pro nás může znamenat příbuznost našich jazyků. Ve volném čase, jak je zvykem, si žáci užívali program, který jim přichystala hostitelská rodina.

Dva učitelé z našeho týmu se též zúčastnili job-shadowingu a strávili tak hodiny u svých kolegů vyučujících angličtinu a matematiku. Tým našich učitelů byl ve složení Štěpánka Poulová, Milan Svoboda, Iveta Nečadová, Táňa Pokorná a Eva Petrů Mikulíková.

Projekt probíhal v rámci programu Erasmus+.

Děkujeme učitelům z Osnovne šoly Litija za vlídné přijetí, skvělý program i inspiraci a budeme se těšit na další spolupráci.

Na naše zážitky se můžete podívat do fotogalerie a v odkaze najdete též video od našich slovinských kolegů.