Program oslav G 100 na rok 2019

PLES GYMNÁZIA JIHLAVA K VÝROČÍ G 100

(sobota 23. února 2019)

(Dům kultury v Jihlavě, přípravný tým – Dáša Němečková)

Ples začne v 19:30. Hudebně ho doprovodí kapely Zatrestband a The Shots. Vstupné bude 250 korun. Kdo by se chtěl podílet na přípravě soutěže o ceny – tomboly. Potřebujeme cca 200 cen, z nichž pět by měly být ceny hlavní. Tombolu budeme vybírat od začátku prosince, obracejte se s ní prosím na Jitku Voříškovou.

AKADEMIE G 100

(čtvrtek 4. dubna 2019)

(v budově gymnázia, pořadatelský tým – Ivana Fexová)

Tým pod vedením Ivany Fexové chystá jubilejní pátý ročník tradiční akademie. Pokud byste chtěli jakkoli pomoci při organizaci, nebo přijít s nápadem, obracejte se na Ivanu Fexovou.

SLAVNOSTNÍ KONCERT G 100

(konec dubna 2019)

Na konci dubna se uskuteční slavnostní koncert k výročí G 100. Podrobnosti jsou zatím v jednání.

DIVADLO G 100

(středa 11. září 2019)

(představení pro jihlavské gymnázium v Národním divadle v Praze)

Ve středu ráno nastoupí studenti i učitelé do speciálního spoje na vlakovém nádraží v Jihlavě. Vlak je doveze do Prahy. Historické tramvaje pak všechny povozí metropolí. Od 17 hodin celá škola navštíví v Národním divadle hru Maryša. Navečer bude následovat odjezd společným vlakem zpátky do Jihlavy.

HLAVNÍ OSLAVY G 100

(20. – 22. září 2019)

pátek 20. 9. Dopoledne proběhnou oslavy žáků ve škole a ve městě, kudy projde průvod současných studentů, kteří se zastaví na náměstí, kde je z výšky vyfotí a natočí dron.
Odpoledne bude gymnázium otevřené pro veřejnost. V tělocvičně se uskuteční repríza školní akademie. Zároveň proběhne setkání VIP osobností.

sobota 21. 9. Gymnázium bude po celý den otevřené pro veřejnost. Dopoledne projde ze Smetanových sadů velký průvod všech absolventů směrem na Heulos. Tam bude celé odpoledne patřit kapelám studentů a absolventů školy. Celý den budou zároveň v Diodu probíhat divadelní představení souborů Spoušť a Hobit.

neděle 22. 9. 8:30 – mše svatá za gymnázium, studenty a učitele (svatý Ignác)

DOPROVODNÉ AKTIVITY:

• Gymnázium tvoří almanach k výročí G 100.
  • Škola je v kontaktu se všemi absolventy.
  • Jihlavské gymnázium bude mít novou vizuální identitu.
  • Při oslavách v září odhalíme u vchodu do školy desku, která tam kdysi bývala.
  • Studenti a školní parlament připravují video o škole.