Metodologický kurz v Dublinu

Od 29. 8. 2022 do 2. 9. 2022 jsem v rámci projektu Go Global absolvovala týdenní metodologický kurz v jazykové škole CES (Centre of English studies) v Dublinu.

Výuka probíhala od pondělí do pátku. Během dopoledne byly na programu vždy dva devadesátiminutové bloky zaměřené na prezentování a praktické vyzkoušení si nových metodologických postupů, které se především soustředily na zapojení informačních technologií do výuky. Tyto aktivity mohou být použity jak pro zpestření výuky, tak pro projektovou výuku. Odpolední bloky se zaměřovaly na irskou kulturu a její bližší poznání.

Výuka probíhala v malé skupině, kde jsem byla pouze já a jedna Italka, tudíž byl velký prostor pro dotazy a diskuzi. Měly jsme možnost si vše vyzkoušet a díky takto malé skupině nás netlačil čas a byl na vše dostatek prostoru.  Dopolední výuku vedl Chris Farrell, odpolední výuku měl na starosti Gavin Reddin.

Škola nabízela i mimoškolní program jako například komentovanou prohlídku města, společnou návštěvu irské hospody a také organizovanou návštěvu divadla a úchvatného představení Riverdance.

Po dobu pobytu jsem bydlela ve studentské residenci se sdíleným sociálním zařízením pro jedno patro, kde byli ubytováni především adolescenti různých národností (např. Italové, Španělé, Švýcaři, a další). Tudíž jsme při společných snídaních a večeřích mohli konverzovat a zjišťovat další kulturní rozdíly. Ubytování bylo vzdáleno od školy 30 minut jízdy autobusem.

Jazykový kurz a celý pobyt v Irsku hodnotím velmi kladně. Celý týden probíhala veškerá komunikace a v angličtině. Příjemným bonusem byla výměna rolí a možnost být opět studentem.

Mgr. Jitka Voříšková