Metodický kurz pro učitele španělštiny v Seville 

V rámci programu Erasmus+  jsem od 7. do 12. 11. 2022 absolvovala ve Španělsku  Metodický kurz pro učitele španělštiny. Školení proběhlo v Seville, v Andaluzii, v jazykové škole   Click – CENTRO DE LENGUAS E INTERCAMBIO CULTURAL.

V  kurzu nás bylo sedm, čtyři Španělky, které neměly žádné nebo jen malé zkušenosti s výukou, dále učitel ekonomie z Německa, jež s výukou španělštiny začíná, a dvě Češky. 

Cílem školení bylo jednak zamyslet se nad výukou a aktivitami, které podporují jazykové kompetence. Antonio Orta, zkušený a zapálený pedagog, nás přiměl zamýšlet se nad přípravou a aktivitami používanými v hodinách. Kromě cenných rad nám poskytl i odkazy na stránky, kde lze nalézt nejenom materiály, ale také i stipendia pro učitele a nové pracovní příležitosti. Antonio je zastáncem aktivit, které nabádá studenty spolupracovat a přemýšlet. Poslední den jsme podle vstupních testů určovali jazykovou úroveň  zahraničních studentů.

Kromě dopolední výuky škola nabízela  i kulturní program v odpoledních a večerních hodinách. V pondělí jsme prošli historické centrum Sevilly a večer jsme se v rámci Festivalu evropské kinematografie podívali na mysteriózní komedii Inmotep.  V úterý nás čekala přednáška o flamenku.  Ve středu jsme jeli  do  olivového háje, kde nám sympatický majitel vysvětlil a ukázal sklizeň a zpracování oliv. Také jsme ochutnali zmrzlinu s olivovým olejem. Kombinace pro nás netradiční, ale chuťově vynikající.  Ve čtvrtek odpoledne jsem si prohlédla Alcázar a večer v prostorách divadla jsme se setkali s režisérkou filmu Secaderos, který natočila v duchu magického realismu. V pátek v prostorách školy jsme zhlédli divadelní představení.

Bydlela jsem v hostitelské rodině jen patnáct minut od školy.

Byla jsem spokojená s kurzem, s ubytováním i s kulturními aktivitami.  Každé setkání s jazykem a kulturou v zemi, kde se mluví, je velkým přínosem jak pro můj profesní, tak i osobní rozvoj.

Metodický kurz splnil mé očekávání.