Jazykový pobyt na Maltě

V sobotu 2. dubna 2022 tři učitelé (neangličtináři) z jihlavského gymnázia odletěli na jednotýdenní jazykový pobyt na Maltě, aby si vylepšili svou angličtinu v programu pod názvem Fluency and Language Development for Educational Staff.

Jazyková škola European School of English ve městě St. Julian je jednou z nejznámějších škol pro výuku anglického jazyka pro dospělé i mládež. Moderní budova školy stojí uprostřed městečka, které se táhne podél kamenného pobřeží, kde přechází z jednoho městečka do druhého. K vidění jsou jak hospůdky, bary, hotelové komplexy, ale také spousty typických historických budov, kostelů stavěných ze žlutých cihel.

Hned v pondělí ráno jsme byli rozděleni podle výsledků jazykového testu s ostatními učiteli, asistenty, řediteli, sekretářkami z jiných evropských zemí do skupin po maximálně 6 studentech. Intenzivní výuka anglického jazyka trvala každý den i s přestávkami od 9:00 do 14:30, poté navazoval 2x do týdne společný odpolední program – výlet do historických měst Mdina a Valleta.

Během výuky jsme se zdokonalili nejen v gramatice, slovní zásobě, ale hlavně jsme se rozmluvili, což byl a je důvod, proč se něčeho takového účastnit. Jak říkala naše velmi sympatická lektorka Tessa, s překrásnou anglickou výslovností: “Please, speak, speak, speak … Mistakes, never mind!”

Týden uplynul jako voda, plní dojmů jsme se ze slunné Malty vrátili do zasněženého Česka. Ať to bylo, jaké bylo, rozhodně se těšíme, že si to celé ještě jednou zopakujeme.

Anna Dravecká, Jan Kodet, Pavel Suk