Jazykový kurz v Irsku

Od 24. 4. 2022 do 1. 5. 2022 jsem v rámci projektu EU Go Global 2020-1-CZ01-KA101-077755 absolvoval týdenní kurz všeobecné angličtiny v Irsku v jazykové škole Galway Cultural Institute.

Výuka probíhala od pondělí do pátku, volné soboty jsem využil k návštěvě nedalekého národního parku Connemara. Během dopoledne byly na programu vždy dva devadesátiminutové bloky zaměřené na výklad a procvičování gramatiky. Další, stejně dlouhý blok, byl odpoledne. Jeho náplní byla především konverzace.

Výuka probíhala v malých skupinách, cca 10 studentů. Účastníci byli z různých zemí, od Brazílie přes Itálii až po Japonsko. Během dne se střídali vyučující, takže jsme si užili různé styly výuky. Kromě výuky škola nabízela i mimoškolní program. Od komentované prohlídky města, přes přednášku o irské kultuře až po společně strávený večer v O’Connor’s Famous Pub.

Po dobu pobytu v Galway jsem bydlel v hostitelské rodině. V domě bydleli další tři studenti, a tak společné snídaně a večeře byly vítanou možností ke konverzaci v angličtině. Ranní cesta do školy po pobřeží byla vždy příjemným začátkem dne.

Jazykový kurz a celý pobyt v Irsku hodnotím velmi kladně. Týden veškerá má komunikace probíhala v angličtině. Velmi osvěžující byla pro mě i možnost nebýt na chvíli učitelem, ale opět studentem.

Mgr. Martin Krondráf