Jazykový kurz v Irsku II

Od 18. 6. 2023 do 25. 6. 2023 jsem v rámci projektu EU Go Global 2020-1-CZ01-KA101-077755 absolvoval týdenní kurz všeobecné angličtiny v Irsku v jazykové škole Galway Cultural Institute.

Výuka probíhala od pondělí do pátku, volné soboty jsem využil k návštěvě nedaleké přírodní atrakce Cliffs of Moher. Během dopoledne byly na programu vždy dva devadesátiminutové bloky zaměřené na výklad a procvičování gramatiky. Další, stejně dlouhý blok, byl odpoledne. Jeho náplní byla především konverzace.

Výuka probíhala v malých skupinách, cca 10 studentů. Účastníci byli z různých zemí, od Brazílie přes Francii až po Čínu. Během dne se střídali vyučující, takže jsme si užili různé styly výuky. Kromě výuky škola nabízela i mimoškolní program např. komentovanou prohlídku města, bowling, společně strávený večer v O’Connor’s Famous Pub.

Po dobu pobytu v Galway jsem bydlel v hostitelské rodině. I zde se našlo mnoho možností ke konverzaci v angličtině.

Jazykový kurz a celý pobyt v Irsku hodnotím velmi kladně. Týden veškerá má komunikace probíhala v angličtině. Školu a částečně i město jsem znal ze svého předešlého pobytu. Bylo velice příjemné se opět vrátit na známá místa a opět se zdokonalit v užívaní angličtiny.

Mgr. Martin Krondráf