Dobří holubi se vracejí…

I my (Anna, Jan, Pavel) tři neangličtináři jsme se v sobotu 3. června 2023 vrátili po roce na Maltu do městečka St. Julian, abychom stejně jako loni absolvovali jednotýdenní jazykový kurz, abychom si znovu procvičili a vylepšili svou angličtinu v programu pod názvem Fluency and Language Development for Educational Staff.

Přijeli jsme do míst, které jsme již dobře znali a v městě se výborně orientovali, proto jsme neváhali a vyráželi jsme do míst, které jsme loni buď navštívili ve spěchu, nebo nás natolik zaujala, že jsme se chtěli prostě vrátit. Využívali jsme znalosti angličtiny a místní infrastruktury při cestování.  

Největším zážitkem byl výlet autobusem/trajektem na ostrov GOZO a koupání v místní laguně. Překrásné město s úžasnými historickými budovami, malými kavárničkami, místním trhem s oblečením, šperky, s cetkami pro turisty určitě stálo zato navštívit. 

Co nám tento v pořadí druhý jazykový pobyt na Maltě dal… Především možnost bez obav cestovat po ostrově, protože anglicky jsme se již domluvili, místní lidé jsou velmi komunikačně schopní a hlavně ochotni s vámi mluvit. Seznámili jsme se s jinými kolegy z jiných zemí (Polsko, Německo, Itálie), a komunikace s nimi byla příjemná. Ve škole, protože jsme měli již představu, jak výuka probíhá, to bylo také v pohodě a bez stresu, a já osobně jsem si pobyt v lavici užila podruhé mnohem více než loni, kdy jsem se hrozně bála.

Anna Dravecká, Jan Kodet, Pavel Suk