Because of Winn-Dixie

Ve dnech 19. až 24. listopadu proběhl na naší škole mezinárodní projekt realizovaný v rámci programu Erasmus+ se slovinskou školou Osnovna šola Litija.

Vybraní žáci sekundy a osmých tříd mohli rozvíjet svou čtenářskou gramotnost na základě knihy Kate di Camillo Because of Winn-Dixie. Příběh o důležitosti přátelství, o hledání vlastního místa v novém společenství, o důvěře v ostatní se stal výchozím bodem pro společnou komunikaci po celý týden. Čtyřicet dva českých a slovinských dětí společně s deseti dospělými průvodci zkoušelo nové aktivity a navštívilo několik zajímavých míst v našem kraji. Spolupracovat a anglicky mluvit tak museli například během šifrovací hry po Jihlavě, při tvoření oživených obrazů z knížky, při drama workshopu či ve výtvarném ateliéru. Skvělý program si připravilo také Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, Krajská knihovna Vysočiny, Muzeum nové generace i Knihovna Matěje Josefa Sychry ve Žďáru nad Sázavou.

O příjemné spolupráci, která navazuje na práci kolem knihy Percyho Jacksona Zloděj blesku z minulého roku, svědčí děkovné pozdravy a video na rozloučenou.

Projekt připravovali učitelé z našeho sboru ve složení Iveta Nečadová, Štěpánka Poulová, Eva Petrů Mikulíková, Táňa Pokorná, Milan Svoboda a Soňa Jurkovičová.

Během března se uskuteční druhá část projektu, kdy naši žáci vyrazí za svými kamarády do Slovinska. Budeme se těšit.