Hudební sdružení Gymnázia Jihlava

Hudební sdružení Gymnázia Jihlava založila v září 1997 Mgr. Marie Némová jako kroužek sdružující hudbymilovné studenty. Postupem času se změnil ve smíšený pěvecký sbor složený ze současných i bývalých členů Gymnázia Jihlava.

Interpretuje skladby lidové i umělé, z období renesance až po současnost, včetně „evergreenů“ populární hudby. Pěvecký sbor vystupuje na koncertech, ale i jiných kulturních akcích v kraji Vysočina, má zkušenosti i ze zahraničí. Koncertoval v Řecku, Finsku, Portugalsku, Velké Británii, Španělsku a Dánsku.

HSGJ 2021

Sotva jsme se v září vrátili ke zpívání, které nám chybělo od března, a začali připravovat nový repertoár, zavřela nám corona ústa a pak nás zavřela i doma.

V 1. pololetí jsme distančně udržovali alespoň hlasovou techniku.

V 2. pololetí jsme se ale pustili do experimentu. Zvládneme online secvičit píseň? Tak, abychom na divnou dobu měli památku alespoň v podobě „okénkového videa“?

Vybrali jsme drsnou vikingskou My Mother Told Me pro tenor a bas – v čtyřhlasu – požádali o pomoc některá děvčata a začali nacvičovat.

Poté, co se sešly všechny individuální nahrávky, ujal se svého úkolu Jáchym Taláček z 1A6. Slíbil, že zpracuje audio i videostopy do výsledného videa.

Po mnohých úpravách a konzultacích spatřila 2. května naše první nahrávka světlo světa.

Před Jáchymem smekáme klobouk, svůj úkol zvládl excelentně!

Podívejte se:

Každoročně zpíváme maturantům při předávání maturitních vysvědčení. Co ale bude letos? Aby nás situace nezaskočila, rozhodli jsme se ještě pro jedno online vytvořené video. Jednotlivě a všichni dohromady jsme nahráli studentskou hymnu Gaudeamus igitur. Nahrávku do finální podoby připravil Jakub Diviš, sborista ze 4A6. Kubovi patří velké díky nejen za báječné video, ale i za to, že vše stihl ve velmi krátkém čase, který mu vyměřil i návrat k prezenční výuce.

Video má pro nás ohromnou cenu také v tom, že se příprav zúčastnili téměř všichni letošní maturanti a že tak po sobě zanechali hlasitou a nesmazatelnou stopu.

Podívejte se:

Vánoční koncert Kateřiny Hebelkové a jejích hostů

9. prosince 2021, Kostel svatého Ignáce z Loyoly

Podívejte se a poslechněte si:

Prolog
G. Caccini – Ave Maria