Hledá se třída k adopci školních žížal kalifornských

V úhledném komposteru na chodbě chováme žížaly kalifornské – mrkni na 2,5 min video! Třída 3A8, která od září 2019 projekt vede, nyní předá zkušenosti a vládu nad vermikompostem další třídě.

Starost spočívá v týdenním přídavku bioodpadu a kontrole čistoty. Studenti se střídají po dvojicích, s pomocí paní uč. Taláčkové, na každého vyjde jednou za půl roku. Jednou za měsíc stočíme žížalí čaj do kelímků a shrábneme čistý, jemný, půdou provoněný kompost. Před prázdninami komposter napěchujeme listím a trávou, aby žížaly byly na prázdniny nakrmené a zajištěné. Naučíte sebe a ostatní, jak něco správného dělat pro lidi a přírodu, a přitom s minimální námahou. Je to jedoduché, je to cool, je to chov a pěstování budoucnosti! Třída, která má zájem vermikompostování na rok adoptovat, hlaste se, prosím, u Lindy Taláčkové. Možnost získá jen jedna třída.

Výhodou pro třídu je téměř bezpracné učení se, jak vzniká kosmický zdroj k přežití v budoucnosti, nová půda v podmínkách interiéru budovy, stabilní ekosystém, zdroj pro nové jídlo. Studenti si snadno zautomatizují třídění bioodpadu pro vlastní potřebu doma. Hlavně však proniknou k životnímu ději, k cyklu, kde konec jednoho bia je začátek pro bio nové. Žáci dále zdarma získají žížalí čaj, koncentrované biohnojivo, které si mohou odnést domů jako balzám na pokojové rostliny. Pomáhají škole zdarma získat špičkově kvalitní, hygienický, jemný a 100% přírodní humus, biohnojivo nejvyšší kvality, určené pro růst rostlin ve škole. Hezčí a bujnější rostliny ve škole – to je také lepší nálada některých žáků, učitelů, zaměstnanců – což se hodí pro lepší učení a pobyt ve škole všem! V žížalách adoptivní třída uvidí živočichy se zvláštním životem ve tmě. Že jste neviděli žížalí rozmnožování a kokony, protože venku prchají do tmy a hlíny? Vy je ale uvidíte! Zájemci, hlaste se! Pomoc a informace poskytuje 3A8 a Linda Taláčková