Zahraniční studentka ze Španělska

I v letošním roce naše škola hostí od září do 25. listopadu 2022 zahraniční studentku, tentokrát v rámci mezikulturního programu AFS. Nerea Gutiérrez Carrilero ze Španělska chodí se třídou 2B4. Pomáhají ji Kateřina Havlíčková a Monika Bambulová, protože Nerea umí říct v českém jazyce jen pár slov.

Smyslem jejího pobytu je především poznat českou kulturu, není cílem, aby se za tři měsíce naučila česky. Zahraniční studentka se zapojovala i do výuky španělštiny tím, že si připravila prezentace o své zemi, škole, gastronomii a jak se slaví svátky ve Španělsku. Studenti se smíchem reagovali na to, že dárky v Katalánsku nosí Caga Tió. Někteří se pokusili o překlad a nazvali jej Kakánek.

Bylo příjemné slyšet, že výuka na našem gymnáziu se jí líbí víc než v rodné zemi. Ocenila především větší interakci ve výuce cizích jazyků.

Nerea chodí do hodin dějepisu, zeměpisu, francouzského a anglického jazyka. Také se účastní školních akcí.  Vždy u sebe má pracovní sešit a učebnici češtiny. Se studenty a s učiteli komunikuje převážně v anglickém jazyce.

Studenti španělštiny 2A6 připravili své zahraniční spolužačce překvapení – zazpívali jí Cumpleaňos feliz a písničku Narozeninová od pánů Uhlíře a Svěráka k jejím šestnáctinám. Na čtvrtek 24. 11 . připravili rozlučku.