Vánoční dárky pro děti

Dne 22. 12. 2021 se naše třída 1B4 – vydala odnést vánoční dárky pro děti na dětském oddělení jihlavské nemocnice. Již pár dní jsme nosili a hromadili ve školy věci, které jsme již nepotřebovali, neměli pro ně žádné využití anebo jsme je prostě již neměli kam dát :-). Naše sbírka se nakonec skládala ze všech možných věcí – od nejrůznějších omalovánek, přes elektronické stavebnice a pejsky, až po hromadu knih – dárky vhodné pro všechny věkové kategorie. Plánovali jsme si, že dárky dětem odneseme poslední den školy v roce 2021.

Byl to den jako malovaný, žádné testy a učení, žádné zkoušení. Poté jsme si šli s dalšími třídami zabruslit na stadion, na kterém jsme strávili krásnou hodinku. Po bruslení jsme sice někteří byli trochu zmoženi, ale sebrali jsme všechny síly a vydali se společně s naší třídní učitelkou Annou Draveckou a s několika taškami dárků do nemocnice – za tu radost, kterou to dětem určitě udělalo, to stálo. Najít v nemocnici dětské oddělení nám netrvalo dlouho. Tam nás přivítal pan doktor, konající službu, hlavní sestra a dvě sestřičky, kteří z našeho příchodu měli velkou radost. Poté už jsme jenom zapózovali na společné fotografii, popřáli všem krásné svátky a šťastný nový rok a vydali se na cestu zpět.

Jakub Šťásek za třídu 1B4