Talenti 1. ročníků

Dne 31. května proběhl na Obchodní akademii v Jihlavě již 19. ročník soutěže Talenti 1. ročníků–ZAV Jihlava.

Roli garanta přijala Ing. Helena Zaviačičová, mistryně světa v psaní všemi deseti, držitelka světového rekordu, který činí 928 čistých úhozů za minutu.

Do soutěžního klání se přihlásilo 56 studentů ze 17 škol z celé České republiky. Gymnázium Jihlava reprezentoval žák Jan Vít ze třídy 5A8.

Soutěžilo se v pěti disciplínách, a to korektura textu, ZAV-minutovky a tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za každou neopravenou chybu.

Našemu zástupci se nejvíce dařilo v korektuře textu, kde obsadil 2. místo. Během deseti minut provedl 74 korektur a jako jediný ze soutěžících se nedopustil žádné chyby. V součtu výsledků opisů mu patřilo 33 místo.

Blahopřejeme!