Studijní pobyt v Anglii

Třídy 7A8 a 5A6, doplněny studenty 3A4 a 3B4, měly možnost absolvovat od pátku 21. do úterý 25. října krátký studijní pobyt v Anglii.

V pátek jsme se po obědě vydali autobusem směrem do Anglie. V sobotních ranních hodinách jsme tunelem pod kanálem La Manche přijeli do Folkestone a přesunuli jsme se do Brightonu, kde jsme si užili vyhlídkový let i360 British Airways ve výšce 162 metrů a díky krásnému počasí byly vidět i křídové útesy. Dále jsme navštívili Sea Life s rozličnými druhy mořských živočichů. Po společné procházce centrem Brightonu – The Lanes – následoval krátký rozchod na oběd, po kterém jsme měli možnost projít vlastním tempem královský palác v orientálním stylu Royal Pavilion. V odpoledních hodinách jsme měli možnost nakoupit suvenýry a projít známé molo Brighton Pier. K večeru jsme se přesunuli do hostitelských rodin.

V neděli jsme se po snídani vydali na výlet do vesnice Battle, kde jsme navštívili opatství postavené na místě bitvy u Hastingsu, kde byla možnost se zúčastnit prohlídky s herci, kteří nás hodinu bavili historickými a duchařskými zajímavostmi tohoto místa. Počasí nám přálo a díky tomu jsme si užili prosluněný vodní hrad Bodiam Castle. Nicméně jsme si museli „užít“ i typické britské počasí a v podvečerních hodinách jsme promokli na útesech Seven Sisters. Naštěstí jsme večer mohli uschnout v hostitelských rodinách. 

Pondělí jsme strávili v centru Londýna, kde jsme zahájili naši prohlídku na vyhlídkovém kole London Eye. Poté jsme viděli Houses of Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace a prošli jsme vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, China Town, Soho aj. Odpoledne jsme měli možnost si nakoupit suvenýry a v podvečer jsme přejeli lodí po Temži k našemu autobusu a odjeli do Francie. Nadšeni z nově nabytých zážitků jsme dorazili v úterních odpoledních hodinách zpátky do Jihlavy.