Studentky GJ získaly pro Vysočinu na celostátní přehlídce SOČ bronz a 8. místo

O víkendu 11.–12. června 2022 hostilo Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře celostátní přehlídku 44. ročníku Středoškolské odborné činnosti ve všech 18 oborech.

Kraj Vysočinu reprezentovaly ve dvou oborech naše dvě letošní maturantky. Petra Večeřová (8A8) se snažila prosadit v oboru 07 – zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství svojí prací Účinnosti metod čištění vody pro osobní použití. Zúročila zkušenosti z předešlých kol a obsadila 8. místo cca v polovině startovního pole. Markéta Křížová (4B4) soutěžila v oboru 15 – teorie kultury, umění a umělecké tvorby. Ve své studii se věnovala profesi sportovního fotografa, při níž mohla mimo jiné vycházet z vlastních zkušeností i úspěchů. Práce s názvem Sportovní fotografie byla odbornou porotou ohodnocena jako třetí nejlepší. Markéta, která je i zapálenou hokejovou fanynkou, tak napodobila letošní výsledek našich hokejistů na MS a z celostátní přehlídky 44. ročníku SOČ si odváží bronz!

Oběma našim úspěšným studentkám blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Gymnázia Jihlava.