Představení Hana

Dne 3. 12. 2019 se třídy 3A6 a 5A8 zúčastnily divadelního představení Hana podle literární předlohy Aleny Mornštajnové v Mahenově divadle v Brně.

Po příjezdu do Brna jsme měli čas jít se podívat na místní vánoční trhy na náměstí Svobody. Každý si zde našel své. Vůně svařeného vína, trdelníků či vánočně ozdobené „šaliny“ navozovaly adventní atmosféru. Po procházce večerním městem nás čekalo představení.

Skvělé herecké výkony nám umožnily znovu prožít fascinující příběh Hany Hellerové a její rodiny, který jsme už znali z knihy. Odehrával v době druhé světové války a po ní. Dílo bylo nabito spoustou emocí, především těmi negativními, jako je smutek, úzkost a strach. Objevovaly se ale i emoce kladné – pocit štěstí při shledání nebo naděje. Proniknutí a nahlédnutí do dřívější doby a její krutosti v nás zanechalo smíšené pocity. Činohra byla věrná své knižní předloze, s výjimkou postavy Jaroslava Horáčka, který na rozdíl od svého klidného knižního „já“, nešel pro nadávku daleko a sypal z rukávu jednu za druhou, čímž rozesmál celé hlediště.

Kulisy a prostředí ztvárněné na jevišti všechny zaujaly téměř stejně jako dechberoucí příběh Hany a Miry. Divadlo působilo velmi emocionálně. Herci předvedli vynikající výkony a ty diváci na konci ocenili dlouhým aplausem ve stoje. Všichni jsme odcházeli s husí kůží po těle. Na toto divadelní představení nikdy nezapomeneme a doporučujeme ho jak naší generaci, tak i té starší.

Večer jsme si moc užili a děkujeme Gymnáziu Jihlava (tentokrát zejména paní učitelkám Voříškové, Němečkové a panu učiteli Konvalinkovi), že nám umožňuje takovéto společenské zážitky.

Simona Dubová, Tereza Kružíková, Vítek Peřina, Kateřina Procházková, Kateřina Zachová, Matěj Trnka, Tomáš Pospíchal, Erika Cahová 3A6