Online konference nahradila setkání učitelů španělštiny

Původně plánované setkání mělo proběhnout v Praze v březnu, ale vzhledem k uzavření hranic kvůli koronaviru, museli organizátoři (Dice Salamanca a enClave Ele) akci posunout na pátek 19.6. 2020.

Po přihlášení  účastníků do Zoomu a jejich uvítání, Ivano Salmoiraghi z výukového centra Dice Salamanca, předal slovo Karlu Mejzlíkovi, učiteli působícímu na Akademickém gymnáziu v Praze. Ten v krátkosti popsal, jak se vyrovnávali s přechodem na distanční výuku jeho kolegové a učitelé z dalších pražských škol. Poté se podělil o to, jaké prostředky využívá při online výuce.

Leticia Santana, autorka učebnice ¡Qué guay!, ve své přednášce uvedla, jak přimět studenty k tomu, aby vyjádřili své názory a nekopírovali příklady z dostupných zdrojů.

Následovalo losování, ve kterém dva šťastlivci vyhráli elektronickou verzi výše uvedené učebnice.

Přednáškový blok uzavřel José Juan Santero Gonzalo, tentokrát s přehlídkou nápadů, jak pomocí her zpestřit výuku španělštiny.

Virtuální konference byla zakončena  dalším losováním, tentokrát o online kurz v délce 2 týdnů, ve kterém se účastníci naučí, jak využít ICT technologie ve výuce. Jaká radost, když jsem na obrazovce viděla své jméno!

Online konference nenahradí osobní kontakt, ale ušetří čas strávený cestováním a peníze. Během jednoho měsíce jsem se přihlásila již na třetí videokonferenci a měla možnost se posunout ve svém profesním životě.