Okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda

Pythagoriáda je soutěž pro zájemce o matematiku z řad žáků druhého stupně základních škol a nižších gymnázií. Postup do okresního kola 44. ročníku této soutěže si vybojovalo 19 našich studentů NG – úspěšných řešitelů školního kola. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci bylo okresní kolo realizováno distančně, na jednotlivých školách. Soutěžící během jedné hodiny řešili 15 matematických úloh a svoje odpovědi zapisovali do připraveného formuláře online.

Nejúspěšnějším řešitelem 44. ročníku Pythagoriády z Gymnázia Jihlava se stal Vladimír Srb ze třídy 4A8. Ziskem všech patnácti bodů nejen zvítězil v okresním kole, ale zařadil se i mezi 2 % nejlepších řešitelů kategorie 9. ročník z celé České republiky. Mezi úspěšné řešitele této kategorie patří i Filip Pražan ze 4A8, Jakub Ampapa a Jaroslav Ustohal, oba z 2A6.

V kategorii 8. ročník se na prvním místě v okresním kole se 14 body shodně umístili Markéta Hronová ze 3A8 a Dominik Nejedlý a Šimon Petr, oba z 1A6. Mezi úspěšné řešitele této kategorie se zařadili také Lenka Krepčíková ze 3A8, Jáchym Buček a Marek Václavik, oba z 1A6.

Kategorii 7. ročník v okresním kole vyhrála Lucie Musilová z 2A8, úspěšným řešitelem kategorie 6. ročník se stal Cyril Holub z 1A8.

Našim úspěšným řešitelům okresního kola Pythagoriády blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.