Nahlédli jsme do Nekonečného světa fantazie Pavla Čecha

V rámci hodin výtvarné a estetické výchovy jsme se studenty navštívili výstavu malíře Pavla Čecha v Oblastní galerii Vysočina v Jihlavě.

Pavel Čech píše a ilustruje svoje knihy a komiksy pro děti i dospělé. Za své autorské knihy získal mnoho cen, včetně Magnesie litery za rok 2013 za knihu Velké dobrodružství Pepíka Střechy.

Věnuje se ale také volné tvorbě, olejomalbě i trojrozměrným objektům, ilustruje knihy jiných autorů, navrhuje obálky knih a plakáty. 

Svými obrazy nás jako poutníky přivedl do romantické, divoké krajiny, nechal nás nahlédnout do zarostlých zahrad a tajemných zákoutí měst. Nechal nás znovu prožít dobrodružství. Připomněl nám, že v životě existují i chvíle, kdy na první pohled nevýznamná událost, jako je nález zvláštního kamínku či klíče, nebo náhodné setkání může mít nečekaný vliv na náš další život. S jeho hrdiny přirozeně soucítíme a fandíme jim. 

Obrazy, komiksy i ilustrace Pavla Čecha vždy vypráví příběh a vždy ho vypráví laskavě. Byla to krásná výstava.

Děkujeme Oblastní galerii Vysočina v Jihlavě, že nám vždy vychází vstříc a otvírá pro nás galerii i v čas mimo běžnou otvírací dobu.