Lyžařský kurz 2A8 a 1B4

V sobotu 11. 3. v 7:35 za vytrvalého sněžení odjížděl z Jihlavy autobus s šedesáti natěšenými studentíky, kteří o nějakých pět hodin později vytrvale šplhali do strmého kopce na boudu Mír v Krkonoších, kde měli být ubytováni. Ještě ten den jsme se rozdělili do tří skupin a přidělili nám naše vedoucí učitele.

Druhý den jsme za nádherného počasí a po vydatné rozcvičce šli rovnou lyžovat, a po obědě si mnozí z nás mohli vyzkoušet krásy běžeckého lyžování. Mladší hráli hry a zkoušeli i trochu techniky, naopak starší, zkušení žáci, už vyrazili na krátký běžkařský výlet. Večer jsme se také zúčastnili přednášky o voskování běžeckých lyží. V neděli bylo asi nejkrásnější počasí za celý týden našeho pobytu.

V pondělí se bohužel počasí dramaticky zhoršilo a po dopoledním lyžování, kdy jsme do chaty k nelibosti pana majitele přišli úplně promočení, se učitelé rozhodli nám odpolední běžkování odpustit. Místo toho nám paní učitelka Bartizalová připravila kvíz. A večer jsme se zúčastnili přednášky horské služby.

V úterý byl poslední lyžovací den a odpolední běžky byly dobrovolné. Dobrovolníci si však užili nádherný výlet na Černou horu.

Na středu byl naplánován očekávaný celodenní výlet na hřebeny Krkonoš. Navzdory náročné a náledím poměrně ztížené trase si většina z nás výlet užila. A gratulace rozhodně náleží té skupině, která překonala nástrahy Studniční hory a zvládla vylézt až na Luční boudu.

Poslední den s programem bylo zase krásně a pro nás byly připraveny závody. Do oběda jsme spolu závodili na běžkách a po obědě jsme ve stejných týmech jako na kvíz běhali orientační běh. Znovu gratulace všem rychlým běžcům, kteří později stáli na stupních vítězů.

Navzdory někdy nepříznivým povětrnostním podmínkám, občasným nemocem i drobným úrazům jsme všichni přežili lyžák bez úhony. Také děkujeme našemu pedagogickému doprovodu za péči a posílení našich schopností v zimních sportech, panu Procházkovi, Krásenskému, Vašíčkovi a Holendovi, samozřejmě také paní učitelce Bartizalové a Řezníčkové. Domů jsme se vraceli sice unavení, ale plni radosti z nabitých lyžařských dovedností a společných zážitků, kterých určitě nebylo málo.

Sára Ekrtová, 2A8