Jarní matematické soutěže

Na Gymnáziu Jihlava se v úterý 28. března konalo krajské kolo matematické olympiády kategorie Z9. Postup z okresních kol si vybojovalo 30 soutěžících, mezi nimi i Lenka Krepčíková ze 4A8, Jáchym Buček a Dominik Nejedlý ze třídy 2A6. Všichni tři soutěžící z GJ se stali úspěšnými řešiteli krajského kola, nejlepšího výsledku dosáhl Dominik Nejedlý. Z 24 možných bodů získal 22 a obsadil 7. místo.

O tři týdny později, ve středu 12. dubna, se na Základní škole Otokara Březiny konalo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6, Z7, Z8. Naši školu reprezentovalo 10 úspěšných řešitelů domácího kola.

V kategorii Z6 se na šestém místě umístila Magdalena Dvořáková, k úspěšným řešitelům okresního kola MO patří také Nicole Sárová a Jakub Stejskal, všichni ze třídy 1A8.

V kategorii Z7 získal Štěpán Sekava maximální možný počet bodů a dělí se s dalšími dvěma soutěžícími o první místo! Mezi úspěšné řešitele okresního kola MO se zařadili i Jakub Janoušek a Tomáš Komínek z 2A8.

V kategorii Z8 se na pomyslných stupních vítězů na druhém místě umístili Lucie Musilová ze 3A8 a Petr Kotouček z 1A6. K úspěšným řešitelům patří Linda Rokosová ze 3A8.

Do třetice: ve středu 10. 5. se konalo jarní kolo matematické týmové soutěže MaSo. Proběhlo na 10 místech ČR a zúčastnilo se ho 314 týmů z nižších gymnázií a 2. stupně základních škol, včetně tří týmů z Gymnázia Jihlava. Naše týmy soutěžily v budově IMPAKT Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze – Troji. Nejlepšího výsledku dosáhl tým Řízečci ve složení Lenka Krepčíková, Jáchym Buček a Dominik Nejedlý. V Troji se umístili na 11. a celkově na 67. místě.

K dosaženým výsledkům blahopřejeme!