Interaktivní mapa francouzštiny v ČR

V rámci on-line konference k Mezinárodnímu dni učitelů francouzštiny – Journée internationale des professeurs de français – byl představen pilotní projekt Interaktivní mapa francouzštiny v ČR.

Mapa vzniká díky spolupráci několika institucí, jde o Pedagogické fakulty MU, UHK, UK, Francouzský institut v Praze, Galliku, Francouzsko-českou obchodní komoru a Centrum jazykového vzdělávání MU.

Cílem projektu je propojit na jednom místě informace o možnostech vzdělávání na různých stupních škol. Mapu využijí jak žáci a jejich rodiče, tak studenti univerzitních programů a následně i firmy a instituce nabízející posty pro frankofonní zaměstnance.

Gymnázium Jihlava bylo na základě údajů o možnostech vzdělávání  francouzštiny zapsáno na jaře.