Gymnázium Jihlava se podílelo na oslavách Památného dne sokolstva

Byli jsme osloveni spolkem Sokol, abychom se výtvarně podíleli na oslavách Památného dne sokolstva, který se slaví 8. října jako Významný den České republiky. Se studenty jsme si krátce připomněli historii Sokola, jeho přesah do společnosti i hrdinství Sokolů nejen za 2. světové války.

Ve velkoformátové instalaci naši studenti i samotní malí Sokolové a jejich vedoucí vytvořili síť z lidských siluet.

Siluety tvoří živý organismus, ve kterém se spojuje minulost, přítomnost i budoucnost Sokola.

Letošní motto znělo Být vzorem. Siluety také představují potenciál každého z nás tím vzorem, inspirací být.

Položili jsme si i klíčovou otázku, zda vlastně tím vzorem pro druhé být chceme.

Protože pokud chceme, tak být i můžeme.

Pro Sokol také studenti namalovali sokolí pírka, která byla nejen součástí výtvarné části slavnostního odpoledne v Diodu, ale v současnosti je můžete vidět i „Na šňůrách“ ve škole.

Celkový počet zapojených studentů z nižšího i vyššího gymnázia byl zhruba 250.

Děkujeme spolku Sokol, že nás přizval k oslavám Památného dne sokolstva. Obohatilo nás to.