Finálové kolo matematické soutěže Pangea

V pátek 14. června 2024 proběhlo ve Velkém kongresovém sále Nové budovy Národního muzea finálové kolo matematické soutěže Pangea.

Soutěže se celkem účastnilo 347 žáků ze 191 různých českých škol. Gymnázium Jihlava v kategorii pro 6. ročníky reprezentoval Tadeáš Emmer z 1A8, který skončil na hezkém 33. místě. Gratulujeme!

Soutěž se konala dopoledne v prostorách Národního muzea v Praze. Byla moderována Vladimírem Kořenem, který při té příležitost pokřtil svou novou knihu „Řeka zázraků“. Následně s ním proběhla beseda a soutěžící měli možnost si jeho novou knihu nechat podepsat a rovněž se s ním vyfotit.

Po samotném testování žáků následoval přesun do Hudebního divadla Karlín, kde proběhly bohaté debaty s některými významnými osobnostmi. Soutěžící měli možnost diskutovat s Jaroslavem Pollertem (československým reprezentantem v kanoistice a mistrem světa ve slalomu na divoké vodě), Anetou Loužeckou (mistryní světa v ledolezení na čas a chovatelkou ledních medvědů a malých savců v ZOO Praha), Karlem Poborským (vicemistrem Evropy ve fotbale a vítězem Premier League), Jiřím Šlégrem (členem hokejového Triple Gold Clubu) či Andreou Sestini Hlaváčkovou (vítězkou tenisových turnajů French Open a US Open a stříbrnou medailistkou z OH v Londýně 2012).

Nakonec došlo k slavnostnímu předávání cen a fotografování vítězů.

Finálové kolo matematické soutěže Pangea