Edukační program a výstava v OGV Jihlava

Žáci primy až tercie si v rámci hodin výtvarné výchovy prohlédli výstavu Patrika Hábla a malovali houbičkami a stěrkami přímo v galerii pod vedením Mgr. Pavlíny Pitrové.

Patrik Hábl (nar. 1975) je jeden z uznávaných současných malířů. Ve své tvorbě mj. rozvíjí koncept „regulované náhody“, používá také netradiční malířské techniky a pracuje, zasahuje do veřejného prostoru. Výstava v OGV trvá do 18. 10. a určitě stojí za návštěvu!

Tvorba Patrika Hábla nás inspirovala k vlastním malířským experimentům s regulovanou náhodou. V hodinách estetické výchovy studenti zkusili vnímat barvu bezprostředně, také gesto a možnosti různých malířských prostředků–vyzkoušeli si monotyp, otisky, grafické válečky, lití barev, stěrky, ad. a vytvořili velkoformátové malby, jejichž malý výběr visí ve škole „Na šňůrách“.

Díky vstřícnosti Oblastní galerie Vysočiny mohli výstavu vidět i studenti, kteří mají hodiny VV v čas, kdy je galerie zavřená. Výstavu navštívilo zhruba 300 studentů nižšího i vyššího gymnázia.

Děkujeme!